Çankırı CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme

ce belgesi çankırı

Çankırı CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme

Belgelendirme, Danışmanlık, Denetim, Test, Gözetim gibi işlevlerini Çankırı  şehrimizde de sizlere  Eurocert firması olarak  hizmet sunmaktayız. 

Ürünlerin Avrupa Birliği  ülkeler arası ticarette teknik özelliklerin farklı olması sebebiyle ortaya Ce – Conformité Européenne – Avrupaya Uygunluk  kavramı çıkmıştır. Ürünlerin temel sağlık ve güvenlik mevzuatlarına uygun  olmasını sağlar. 

CE Markası Nedir ?

Ce Markalama ürünün uygunluğunu belirten  semboldür. Ce Markalı ürünle AB üye ülkelerinde pazara sunulabilmesi için pasaport niteliğindedir. Ce Markası üreticiler için ise zorunluluktur. CE Markası , CE Etiketi ,CE Sembolü, CE İşareti ,Ce Sertifikası , CE Belgesi , CE Uygunluk İşareti , CE, CE Markalama  kelimeleriyle  anlatılmak istenilen ürünün AB standartlarına uygunluğunu göstermektedir.

CE Markalama için gerekli koşullar ilgili Avrupa Birliği Yeni Yaklaşım Yönetmeliklerinde verilmiştir. Ürünün üzerinde veya etiketinde  CE etiketini ekleyebilmek için ürün ile ilgili tüm hukuki gerekliliklerin  üreticinin kendisine ait  olduğunu belirten  Uygunluk Beyanı hazırlamalıdır. Tabi bu durum ürün riskli ürün gurubu içinde değil ise üreticinin uygunluk beyanı geçerli olur. Eğer ürün riskli gurup içinde ise Ürünün Onaylanmış kurum tarafından incelenmesi gerekir .  Ürüne Ce Etiketi iliştirme ( CE Belgesi Alma )  aşamaları ;

  • Ürünün ilgili olduğu yönetmelik belirlenir,
  • Uygulaması yapılacak  modül seçilir , 
  • Ürün ile ilgili standartlar belirlenir ve bu standartlar çerçevesinde testler yapılır, 
  • Üretici teknik dosyayı hazırlar,
  • Üretici Uygunluk Beyanı ‘nı yayınlar ve Ce Belgesini alır.
  • Ürüne Ce İşareti konulur 

Çankırı şehrinde Ce Belgesi Danışmanlık hizmeti Eurocert firması tarafından gerçekleştirilmektedir.

Çankırı CE Belgesi Danışmanlık ve BelgelendirmeCE Belgesi,Ce Sertifikası,Ce İşareti, Ce Etiketi,CE Sembolü, Ce Logosu, CE Uygunluk İşareti,Ce Markası,Ce

 

 

Bir önceki yazımız olan Ce Nedir? başlıklı makalemizde AT Tip İncelemesi Belgesi, AT Uygunluk Beyanı ve CE Belgesi hakkında bilgiler verilmektedir.