Çorum CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme

ce belgesi çorum

Çorum CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme

Çorum şehrinde Ce Belgesi Danışmanlık hizmeti Eurocert firması tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ce Sertifikası Nedir  ?

CE Sertifikası ürünlerin gerekli sağlık ve güvenlik şartlarını karşıladığını gösteren belgeye denir. Üreticiler için Ce Belgesi almak mecburidir çünkü ürünlerini piyasaya sunmak istiyorlarsa  CE SERTİFİKASI / CE BELGESİ almaları gerekir. CE Belgesi almak ülkemizle 1 Ocak 2004 tarihinden itibaren zorunlu hale gelmiştir. Aynı şekilde yurt dışında Avrupa Birliği üye ülkelerinde de piyasaya sunmak için Ce Sertifikası almanız gerekir.

CE Belgesinin ortaya çıkışı Avrupa Birliği  ülkeler arası ticari faaliyetlerin yapılmasından dolayı ürünlerin üretimi ve taşıdığı teknik şartların farklı olması sebebiyle bu farklılığı kardırmak için ürünlerin taşıması gereken koşulları aynı yapmak için CE- Conformité Européenne – Avrupaya Uygunluk ortaya çıkmıştır.

Ce Belgesi ürünleri Avrupa da piyasa sunmak için ürünün pasaportu özelliğindedir.

Ce Belgesi almak isteyen firmalar öncelikle bizlere başvuru yapmaları gerekir. Sonrasında ürünlerinin Onaylanmış Kurumlar tarafından incelenmesi test edilmesi sonucunda uygun görülen ürünlere be belgesi verilir ve üretici Ce Belgesini aldığı ürünlerin üzerine veya etiketine Ce işaretini – CE Sembolünü yerleştirebilir.

CE Belgesi almak için Eurocert ekibimize danışabilirsiniz.

Çorum CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme,CE Belgesi,Ce İşareti, CE Sertifikası, Ce Belgelendirme,Ce Sembolü, Ce Etiketi,Ce Uygunluk İşareti, Eurocert

Bir önceki yazımız olan Manisa CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme başlıklı makalemizde AT Tip İncelemesi Belgesi, AT Uygunluk Beyanı ve CE Belgesi hakkında bilgiler verilmektedir.