Düzce CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme

ce belgesi düzce

Düzce CE Belgesi

CE Belgesi Nedir ?

CE Belgesi , Ce Sertifikası, CE İşareti, CE Sembolü , Ce Markası, Ce Etiketi, CE ile ilgili kelimelerin çoğunluğu  Avrupa ‘ya Uygunluk anlamına gelmektedir , ürünleri AB ülkelerindeki standartlara uygunluğunu belirtir.  CE Fransızca kökenli  Conformité Européenne baş harflerinden oluşan uygunluk işaretidir.

CE Etiketi  ürünlerin piyasaya sunumunda AB ülke standartları çerçevesinde uygun olduğunu gösterir. CE etiketi bulunduran  ürünleri Avrupa Birliği üye ülkelerinde satışa sunamazsınız . CE sembolü ürününün AB üye ülkeleri içinde satışa sunmanız için ürününüzün pasaportu niteliğindedir.  AB Yeni Yaklaşım Yönetmelikleri kapsamında üretici firmalar için CE Etiketi mecburidir.

CE Sertifikalandırma Süreçleri

Öncelikle CE sertifikası   almak isteyen üretici firmanın Eurocert ekibimizle görüşmeye geçmesi gerekir . Sonra  Ce işareti iliştirilecek ürün hakkında  firma  teknik dosya ( ürün ile ilgili tüm bilgiler bulunduğu dosyadır ) hazırlar. Sonra  Teknik dosya ile birlikte üretici firma ürünü uygunluk değerlendirmesi için onaylanmış kuruma gönderir .  Ürün riskli bir ürün  ise Onaylanmış kuruluş tarafından inceleme yapılır ve uygun görüldüğü durumunda üretici firma uygunluk beyanını hazırlar ve ürüne Ce Etiketi iliştirebilir. Eğer riski düşük bir ürün ise bu ürün için imalatçının uygunluk bildirimi yeterli olacaktır . Üreticinin beyanında ürünün temel  gerekleri (sağlık , güvenlik) yerine getirdiğini bildirmesidir. Uygunluk Beyanından sonra üretici ürününe Ce İşaretini iliştirebilir.

Düzce şehrinde Ce Belgesi Danışmanlık hizmeti Eurocert firması tarafından gerçekleştirilmektedir.

Düzce CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme,CE Belgesi , Ce Sertifikası, CE İşareti, CE Sembolü , Ce Markası, Ce Etiketi,Eurocert

Bir önceki yazımız olan Ce Nedir? başlıklı makalemizde AT Tip İncelemesi Belgesi, AT Uygunluk Beyanı ve CE Belgesi hakkında bilgiler verilmektedir.