Kapı ve Pencerelerde Ce İşareti Bayi ve Üretici Durumları

Kapı ve pencerelerde Ce İşaretlemesinde tarafların durumları aşağıda belirtilmiştir.

ÜRETİCİ:    PVC, Alüminyum, Ahşap ve Çelik Profil üreten,ancak üretilecek olan pencere ve kapı sistemlerinin, performans özelliklerini, yasal mevzuatlara, müşteri isteklerine ve pazarlama politikasına uygun olarak belirleyen, tasarımlarını yapan, Avrupa Birliği resmi gazetesinde yayınlanmış onaylanmış kuruluşlara Başlangıç Tip Testlerini (ITT) yaptıran, Başlangıç Tip Testi sonuçlarının kullanımı konusunda Bayileri yetkilendiren, Bayilerde üretilen pencere ve kapı sistemlerinin sürekli olarak aynı performans özelliklerini sağlayacak fabrika üretim kontrol sisteminin kurallarını belirleyen ve uygulanmasını sağlayan taraftır.

BAYİ:   Üreticiden satın aldığı profilleri kullanarak Üretici tarafından belirlenen kurallara göre ve sürekli aynı performans özelliklerini sağlayacak şekilde üretim yapan ve müşteri memnuniyetini ve temsil ettiği markanın imajını sürekli koruyan taraftır.

Uygunluk Değerlendirme Süreci:  Yapı Malzemeleri Yönetmeliğinde ürün gruplarına göre tüm uygunluk değerlendirme sistemleri Konsey Kararları ile tanımlanmıştır. Yapı Malzemeleri Yönetmeliğinde 4 Sistem Tanımlanmıştır. Bu sistemlerde Üreticinin ve Onaylanmış Kurumların görevleri ayrı ayrı tanımlanmıştır.,

CE İşareti hakkında tüm sorularınız için bizlere danışabilirsiniz….