Manisa CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme

Eurocert firması olarak Manisa şehrimizde de Ce Belgelendirme hizmeti sunmaktayız. Eurocert firmamız 1999 senesinden itibaren Belgelendirme, Test, Analiz, Gözetim ve Danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

CE İşareti Nedir ?

Ce İşareti anlamı AB standartlarına uygunluğu gösteren CE harflerinden oluşan Fransızca Conformité Européenne kelimesinin baş harflerinden oluşan uygunluk işaretidir.

Ce İşareti bulunan ürünleri kolay bir  şekilde pazara sunabilirsiniz. Ce İşareti imalatçılar için ürünlerine yerleştirmeleri zorunludur. Kullanıcılar içinse ürün kullanım öncesinde güven duygusu sağlar. Ce İşareti zorunlu ürünler hangileridir aşağıda verilmiştir ; 

Oyuncaklar
Asansörler
Yapı İnşaat Malzemeleri
Makinalar
Kişisel Koruyucu Ekipmanlar
Otomatik olamayan tartı aletleri
Tıbbi Cihazlar
Vücuda içerisine giren aktif tıbbi cihazlar
Basit Basınçlı Kaplar
Gaz Yakan Cihaz ve Aletler
Sıcak Su Kazanları
Patlayıcı Ortamlarda Kullanılan Cihazlar
Gezi Tekneleri
Sivil Amaçlı Patlayıcılar
Radyo Telekomünikasyon Ekipmanları

Ce İşareti Ürüne Nasıl Yerleştirilir ? 

Ce İşareti almak için öncelikle ürünle ilgili teknik dosya hazırlanmalıdır . Teknik dosyayı ürünün üreticisi hazırlar , ürünle ilgili tüm verileri bu dosyada açıklar . Sonrasında ürünün risk türüne göre uygunluk beyanı hazırlanır.  Düşük riskli bir ürün ise üreticinin uygunluk beyanı yeterlidir. Eğer yüksek riskli bir ürün ise ürün onaylanmış kurum tarafından inceleme yapılır. İnceleme sonucunda uygun görülen ürünlere Ce İşareti iliştirilir, CE işaretini ürüne yerleştirmede tüketici sorumludur.

CE İşareti, Ce Belgesi , Ce Sertifikası, CE Sembolü, CE  Markası, CE Uygunluk İşareti, Ce Etiketi kelimelerinin hepsi aynı anlam ifade eder.

Ce Belgesi hakkında detaylı bilgi almak için Eurocert ekibimizle irtibata geçebilirsiniz…

Manisa şehrinde Ce Belgesi Danışmanlık hizmeti Eurocert firması tarafından gerçekleştirilmektedir.

ce belgesi manisa

Manisa CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme

Manisa CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme, CE İşareti, Ce Belgesi, Ce Sertifikası, CE Sembolü, CE  Markası, CE Uygunluk İşareti,CE Etiketi

Bir önceki yazımız olan Ce Nedir? başlıklı makalemizde AT Tip İncelemesi Belgesi, AT Uygunluk Beyanı ve CE Belgesi hakkında bilgiler verilmektedir.