Nevşehir CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme

ce belgesi nevşehir

Nevşehir CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme

Ce Sertifikası Nedir ?

CE Sertifikası ürünlerin AB Yeni Yaklaşım Yönetmelikleri dahilinde uygunluğunun test edildiğini gösteren semboldür. CE Etiketi bulunan ürünleri yurt içi ve yurt dışında kolaylıkla  piyasaya  sunabilirsiniz. Ce Belgesi almak zorunluluktur .

Ce Sertifikası Alma Aşamaları ;

  1. CE İşareti taşıması zorunlu ürün gurubuna giren yönetmelik veya yönetmelikler belirlenir ve bu yönetmelikler kapsamında standartlar kapsamında işlemler yapılır.
  2. Yönetmelikler çerçevesinde uygulanacak modül seçilir  – Temel asgari şartlara uygunluğunu test etmek için  Uygunluk Değerlendirme Yöntemi seçilir – Bu modüller hakkında detaylı bilgi için CE Belgesi Uygunluk Değerlendirme Modülleri sayfamızda ayrıntılı inceleyebilirsiniz.
  3. Ürünün risk gurubuna göre işlemler yapılır   eğer riskli bir ürün gurubu içinde ise  Onaylanmış Kuruluş – Notified Body tarafından  incelemesi yapılır eğer ürünün test edilmesi gerekli ise akredite kurum tarafından test edilir.
  4. Ürünün Teknik Dosyası yani ürünle ilgili tüm bilgilerin bulunduğu , teknik çizimler ve raporların bulunduğu dosya hazırlanır. Teknik Dosya on(10) sene saklanması gerekir.
  5. Ürünün CE Deklarasyonu  yani üretici firmanın ürünün yönetmelik ve standartlara uygunluğunu bildiren belge hazırlanır.
  6. Ürüne CE Etiketi eklenir.

Nevşehir şehrinde Ce Belgesi Danışmanlık hizmeti Eurocert firması tarafından gerçekleştirilmektedir.

Nevşehir CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme,Ce Belgesi, Ce Sertifikası,Ce İşareti, CE Sembolü,CE Etiketi,CE Markası, CE Yönetmeliği, CE Direktifi

Bir önceki yazımız olan Manisa CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme başlıklı makalemizde AT Tip İncelemesi Belgesi, AT Uygunluk Beyanı ve CE Belgesi hakkında bilgiler verilmektedir.