Osmaniye CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme

Osmaniye şehrinde Ce Belgesi Danışmanlık hizmeti Eurocert firması tarafından verilmektedir.

ce belgesi osmaniye

Osmaniye CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme

 CE Belgesi Nedir & Nasıl Ortaya Çıkmıştır ?

Ce Belgesi ürün temel güvenlik ve sağlık koşullarını karşıladığını belirten belgedir.

CE Belgesi ürünlerin piyasaya sunulmasını kolaylaştırır yani CE Belgesi olan bir ürünü Avrupada veya ülkemizde pazara sunabilirsiniz. Bu  sebepten dolayı ülkeler arası ürünlerin piyasaya sunulmasıyla ilgili teknik özelliklerin farklı olmaması için bir standardizasyon belirlenmiş ve ilgili yönetmelikler oluşturulmuş Avrupa topluluğu için hazırlanmış Conformité Européenne(Avrupa’ya Uygunluk)  – CE kavramı ortaya çıkmıştır.

CE Belgesi bir kalite belgesi değildir, ürünlerin temel asgari koşulları yerine getirdiğini gösterir. Üretici işletmeler için zorunluluktur.

CE Belgesi  Alma Süreçleri ;

Üreticinin Ce Belgesi almak istediği ürün riskli bir ürün değil ise üretici kendi uygunluk beyanı ile ürüne CE İşareti iliştirebilir.

Fakat ürün riskli bir ürün gurubunda ise ürünün onaylanmış kurum tarafından incelenmesi gerekir . Onaylanmış kurum ürün ile ilgili direktifler kapsamında gerekli inlemeleri ve testleri yapar ve uygunluğu durumunda ürüne Ce Belgesi verilir ve üretici ürüne Ce İşaretini iliştirir.

Osmaniye CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme,Ce Belgesi,CE İşareti,Eurocert,Ce Sertifikası,CE Sembolü,CE Markası, Ce Etiketi,CE Uygunluk İşareti

 

Bir önceki yazımız olan Mersin CE Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme başlıklı makalemizde AT Tip İncelemesi Belgesi, AT Uygunluk Beyanı ve CE Gerektiren Ürünler hakkında bilgiler verilmektedir.