Oyuncaklar Ce Belgesi

CE Belgesi Oyuncaklar – Oyuncaklar Ce Belgesi

Oyuncaklar Ce Belgesi – (88/378/EEC)/ Oyuncaklar Yönetmeliği

ce-belgesi-oyuncaklar

Ce Belgesi Oyuncaklar – Ce Belgesi – Ce İşareti – Ce Sertifikası – Ce Belgesi Oyuncaklar Yönetmeliği

CE İşareti : CE Uygunluk İşareti , “CE” harflerinden oluşan ve AB üye ülkelerinde üretilen ürünün piyasa sunulması için uygun olduğunu gösteren Avrupa ‘ya Uygunluk  işaretidir.
Oyuncaklar Ce Belgesi ; oyuncakların güvenliği ile ilgili olarak temel şartları , pazara sunumu , dağıtımı, üretimi , denetim ve gözetimine ilişkin yöntemleri  belirleyen belgedir.
Ce Belgesi Oyuncak Yönetmeliği tüm oyuncakları ve oyuncak yapımında faaliyet gösteren kişi veya firmaları kapsar.
Çocukların güvenliği için oyuncakların denetimini piyasaya sunulmadan önce uygun olup olmadığı belirlenir ve uygunsa Oyuncaklar CE Belgesi verilir.
Çocukların davranışları göz önüne alınmak koşuluyla imal edilen ve amaca uygun kullanıldığında , kullanacak kişilerin sağlık ve güvenliklerini tehlikeye sokmayacak  oyuncaklar pazara sunulur. Pazara sunulan bir oyuncak, yönetmelikteki temel şartları karşılamalıdır. Yönetmelikteki temel şartları karşılayan bir oyuncak piyasaya sunulması engellenemez .

ce-belgesi-oyuncaklar-yonetmeligi

CE Sertifikası – Ce Belgesi – CE İşareti

CE İşareti Oyuncak Yönetmeliği ‘ne uygun olan oyuncak veya oyuncaklar ; Ce İşareti ve üreticisinin adı veya ticaret ünvanı veya markası ve adresi , oyuncağın üzerine  veya ambalajına görülebilecek veya kolay bir şekilde okunacak şekilde silinmeyecek bir şekilde oyuncak üzerine veya ambalaja, etikete veya broşüre iliştirilir.

CE İşareti İliştirme Aşamaları Nelerdir ?

  • Ce Belgesi Oyuncak Direktifi kapsamında standartlar belirlenir .
  • Ce Belgesi Oyuncak Direktifi çerçevesinde uygun modül seçilir . (Uygunluğu test etmek için uygunluk değerlendirme yöntemi )
  • Oyuncak veya oyuncakların standartlar kapsamında test edilmesi için teste gönderilir .
  • Ürünün teknik dosyası hazırlanır. ( Teknik dosyanın 10 sene boyunca saklanması gereklidir. Teknik dosya ürünle ilgili tüm teknik verilerin ve raporlarının içerdiği  dokümandır.)
  • Üretici Oyuncaklar ile ilgili tüm uygunlukları yerine getirdiği Uygunluk Beyanı ‘nı yayınlar ve ürüne CE İşareti iliştirilir.

CE Belgesi Oyuncaklar Direktifi – Oyuncaklar Ce Belgesi Direktifi hakkında tüm sorularınız için Eurocert  belgelendirme uzmanlarımıza danışabilirsiniz…

CE Belgesi – CE İşareti – Ce Sertifikası hakkında tüm sorular için 0212 266 31 64 – 0232 441 11 10 numaralı telefonlardan bizlerle irtibata geçebilirsiniz…