Telsiz ve Telekomunikasyon Terminal Ekipmanları Ce Belgesi

Telsiz ve Telekomunikasyon Terminal Ekipmanları  Ce Belgesi

Telsiz ve telekomünikasyon terminal ekipmanlarının gereken asgari güvenlik şartlarına bağlı temel gereksinimlere uygun olarak hizmete

CE İşareti, Ce Belgesi ,Ce Sertifikası , CE Uygunluk İşareti

CE İşareti, Ce Belgesi ,Ce Sertifikası , CE Uygunluk İşareti

sunulmasını ve ilgili yönetmelik kapsamında uygunluk değerlendirme prosedürleri ve asgari gerekleri yerine getirerek , piyasa denetimi ile ilgili maddeleri düzenlemektir.

Telsiz ve Telekomunikasyon Terminal Ekipmanları  Ce Belgesi ; Telsiz ve telekomünikasyon terminal ekipmanlarının tasarımı, imalatı, dağıtımı, piyasaya arzı, hizmete sunulması, kullanımı, denetimi ile ilgili faaliyetleri kapsar.

Tüm bunları Ce İşareti iliştirerek ürünlerinizin temel şartları uyguladığınızı kanıtlarsınız . Cihaz üzerine, ambalajına, tanıtım ve kullanım kılavuzuna, “CE” işaretini yerleştirmeniz ürününüzün ilgili yönetmeliğe uygunluğunu ve cihazın ilgili tüm teknik özelliklere uygun olduğunu gösterir

Telekomünikasyon Terminal Ekipmanları Nedir

Telekomünikasyon şebekesine dolaylı veya doğrudan bağlanan aygıt veya aygıtın parçalarına denir.

İletişimi – haberleşmeyi sağlayan veya ulusal telekomünikasyon şebekelerinin ara yüzlerine doğrudan veya dolaylı olarak herhangi bir şekilde bağlanmak için tasalanan aygıt veya ilgili parçası telsiz ekipmanı – donanımı  olarak bilinen uzaydan yayılan elektormanyetik dalgalarının iletimi ve alımı yoluyla iletişimi sağlayan aygıt veya aygıtlara denir .

Telsiz Ekipmanı Nedir ?

Elektromagnetik dalgaların iletimi – alımı yoluyla iletişimi sağlayan aygıt veya ilgili parçalarını ifade eder. (9 kHz ile 3000 GHz frekans bandında sunî bir iletim ortamı olmaksızın)

Yönetmelik Kapsamı Dışındaki Ürünler Nelerdir ?

  • Amatör telsiz teçhizatı veya devre kartları
  • Kablo ve teller
  • Radyo ve TV yayın hizmetleri için alıcı aygıtlar
  • Havacılık Hizmetlerinde kullanılan VOR, DME, VORTAC, ILS, NDB ve RADAR hava seyrüsefer aygıtları
  • İzleme ve yön belirleme sistemleri ile haberleşme sistemlerinde kullanılan VOR, DME, TACAN, VORTAC, ILS, NDB ve RADAR cihazları.

Telsiz ve Telekomunikasyon Terminal Ekipmanları  Ce Belgesi hakkında detaylı bilgi almak için Eurocert ekibimize danışabilirsiniz.

Telsiz ve Telekomunikasyon Terminal Ekipmanları  Ce Belgesi , CE İşareti, Ce Belgesi ,Ce Sertifikası , CE Uygunluk İşareti, CE Markası , Eurocert